תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היועץ המשפטי לממשלה: מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה

היועץ המשפטי לממשלה: מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה

עד לפני כשנתיים הוארך הצו המאפשר לחברות הסלולר לבנות מתקני גישה בלי צורך בהיתר בניה, אולם בשנת 2009 בוטל הצו בלחץ הארגונים הירוקים והוגבלה מאוד יכולתן של חברות הסלולר להקים מתקנים חדשים ● לדברי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, "קביעת תקופה מוגבלת מראש, במהלכה יצומצם הצו הארעי לגבי המפעילים החדשים בלבד, תאפשר למפעילים החדשים להתחיל בהקמת הרשתות החדשות שלהם"

מאת 31 באוגוסט 2011, 16:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין עד 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה, בניגוד לחברות הוותיקות שיידרשו להיתרי בניה על כל אנטנה חדשה. כך עולה מתשובת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לעתירת מירס בנושא.

עד לפני כשנתיים האריכו שרי התקשורת, הגנת הסביבה והפנים את הצו המאפשר לחברות הסלולר לבנות מתקני גישה בלי צורך בהיתר בניה. בשנת 2009 בוטל הצו בלחץ הארגונים הירוקים והוגבלה מאוד יכולתן של חברות הסלולר להקים מתקנים חדשים.

ואולם, כעת שוב עולה הסוגיה על הפרק משום שלאחרונה זכו מירס וגולן טלקום ברצועות תדרים לדור השלישי והלאה. תנאי המכרז מחייבים את שתי החברות להקים רשת חדשה ולהגיע לנתח שוק של 7% בתוך שלוש שנים, אם כי תנאי המכרז מאפשרים להן להשתמש בתשתיות של ספקיות אחרות כמעין ספקיות וירטואליות, עד להשלמת הקמת הרשת בתוך שבע שנים.

כידוע, קבלת היתר בניה אורכת זמן רב בו מתאפשר לשכנים להתנגד להקמת האנטנה, ובמירס חששו שהדבר לא יאפשר להם להקים את הרשת בזמן שנקבע במכרז ולכן עתרה החברה לבג"ץ בדרישה להקלות, שבמסגרתן מחצית מהאנטנות יוקמו ללא צורך בהיתר, וכעת היא זוכה להסכמה מצד היועץ המשפטי לממשלה, אם כי הוא הפחית כאמור את אחוז האנטנות שיוקמו ללא היתר ל-40%.

בתשובתו לבג"ץ כותב ויינשטיין, כי "כדי ליתן  משקל ראוי לאינטרס הציבורי החשוב בקידום מהיר של התחרות בשוק הסלולר, בעת שטרם הותקנו תקנות 'מאזנות' מחד גיסא, וכדי למנוע מצב בו יוקמו רשתות סלולר חדשות בדרך של הצבת מתקני גישה אלחוטית בפטור מהיתר בניה ללא כל הגבלה מאידך גיסא, היועץ המשפטי לממשלה מציע לבית המשפט לצמצם את הצו הארעי (הצו מ-2009 , א.ב.) לתקופה של עד ליום 31 ביולי 2012 כדי לאפשר להם להיערך לתרחיש אפשרי שהעתירות יתקבלו, או לחילופין שהצו הארעי יעמוד בתוקפו תקופה ארוכה אם לא יותקנו תקנות מאזנות. קביעת תקופה מוגבלת מראש, במהלכה יצומצם הצו הארעי לגבי המפעילים החדשים בלבד, תאפשר למפעילים החדשים להתחיל בהקמת הרשתות החדשות שלהם, כמו גם להיערך למצב בו לא תותקנה תקנות מאזנות. ולכן מתאריך עתידי מסויים וידוע מראש ועד להתקנת תקנות 'מאזנות' הם יוכלו להקים אנטנות סלולאיות בהיתר בניה בלבד".

בהמשך מפורטות מספר מגבלות, בהן ההגבלה לפיה לא כל האנטנות הפטורות מהיתר יוקמו בשטח אותה רשות.

היועץ המשפטי לממשלה: מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה Reviewed by on . מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין עד 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה, בניגוד לחברות הוותיקות שיידרשו להיתרי בניה על כל אנטנה חדשה. כך עולה מתשובת היועץ המשפט מירס וגולן טלקום יוכלו להתקין עד 40% מהאנטנות שלהן בלי צורך בהיתרי בניה, בניגוד לחברות הוותיקות שיידרשו להיתרי בניה על כל אנטנה חדשה. כך עולה מתשובת היועץ המשפט Rating:

תגובות (1)

  • NO RAD

    לדעתי אין להקל, יש לוודא כי אף אדם לא נפגע, ההגבלות צרכות לחול על כל גורם מקרין בין אם הוא ישן או חדש.

    אין לתת לשום גוף הנחות או קיצורי דרך בהקמה של אנטנות סלולאריות.. הקרינה הנפלטת מאנטנות סלולאריות גורמת להשפעות בריאותיות רבות. תקני הבטיחות הנהוגים שישראל אינן מגינים מפני נזק ביולוגי ארוך טווח זה. כל הקמה של אנטנה סלולארית חייבת לעבור את כל שלבי האישורים, תוך כדי ידוע הציבור ומתן אפשרות להתנגדות. בנוסף, אם כתוצעה מפעולת האנטנה ישנה בביתי תושבים קרינה גבוה מעל סף ביולוגי של 0.1 מיקרו וואט לסנטימטר רבוע על מפעיל האנטנה להפחית את הקרינה ולמגן את בתי התושבים על חשבונו.

הגיבו


!!!!