תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » נחשף קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים בפייסבוק
המעורבות הרוסית בבחירות בארצות הברית הולכות ומצטברות. אילוסטרציה: digitalista/BigStock

נחשף קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים בפייסבוק

הרשת החברתית אשר חשפה את הנעשה, הסבירה כי הקמפיין שימש לרכישת 3,000 מודעות בתקופה שנמשכה כשנתיים - עד חודש מאי האחרון ● פייסבוק מסרה כי שיתפה פעולה עם גורמי אכיפת החוק בארצות הברית בנושא

מאת 10 בספטמבר 2017, 10:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייסבוק (Facebook) הודיעה בסוף השבוע כי חשפה קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים ברשת החברתית הגדולה בעולם. זאת, ברקע הטענות להתערבות מצד מוסקבה בבחירות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר 2016.

לטענת החברה, עלות הקמפיין הסתכמה ב-100 אלף דולר. הוא שימש לרכישת 3,000 מודעות בתקופה שנמשכה כשנתיים – עד חודש מאי האחרון. פייסבוק מסרה כי שיתפה פעולה עם גורמי אכיפת החוק בארצות הברית בנושא.

המודעות, שלא קידמו מועמד פוליטי, עסקו בנושאים נפיצים ושינויים במחלוקת – הגירה, גזע ושוויון זכויות. הן הפנו לכ-470 חשבונות שהפיצו "פייק ניוז" או הפרו את כללי השימוש של החברה. מאות החשבונות הבעייתים נסגרו.

פייסבוק מפנה אצבע ישירות לקרמלין. לפי החברה, על אף שאי אפשר להוכיח זאת, היא מאמינה כי החשבונות נוצרו על ידי סוכנות מחקר אינטרנטית לכאורה שמקום מושבה בסנט פטרבורג הידועה בהפצת מסרי תמיכה בשלטון הרוסי ברחבי הרשתות החברתיות.

נחשף קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים בפייסבוק Reviewed by on . פייסבוק (Facebook) הודיעה בסוף השבוע כי חשפה קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים ברשת החברתית הגדולה בעולם. זאת, ברקע הטענות להתערבות מצד מוסקבה בבחירות פייסבוק (Facebook) הודיעה בסוף השבוע כי חשפה קמפיין רוסי למימון מסרים פוליטיים וחברתיים ברשת החברתית הגדולה בעולם. זאת, ברקע הטענות להתערבות מצד מוסקבה בבחירות Rating: 0

הגיבו


!!!!