ראשי » חדשות » Daily Startup » להתמצא במרחב – גם בלי חוש הראייה
מימין: גיל אלגרבלי ועידן מאיר, מייסדי Right-Hear

להתמצא במרחב – גם בלי חוש הראייה

אפליקציית Right-Hear מאפשרת לעיוורים וללקויי ראייה להתמצא ביתר קלות בקניון, באוניברסיטה או בכל מקום אחר - כמו אנשים רואים ● איך זה עובד?

מאת 19 בדצמבר 2016, 15:48 א+ / א- הדפסה הדפסה

התמצאות במרחב הציבורי היא לא תמיד דבר קל. מדי פעם אנחנו נכנסים למקום ולא יודעים איפה נמצאים המעליות או השירותים, לאן לגשת ואת מי צריך לשאול. הדבר לא קל על אחת כמה וכמה כשמדובר בעיוורים ובלקויי ראייה.

Right-Hear הוא סטארט-אפ מרעננה, שעובד עם מפיצים שונים בקרוב ל-10 מדינות באירופה ובארצות הברית ומציע פתרון שמאפשר להם להתמצא ביתר פשטות במרחב הציבורי.

בחברה מספרים כי הפתרון שפיתחו פעיל כיום בעשרות מקומות בארץ ובעולם. הוא מבוסס על אפליקציית מובייל חינמית למשתמש, חיישנים חכמים שמותקנים במבנה הציבורי (המכונים "נקודות נגישות") וממשק ניהול אינטרנטי עבור מנהל המבנה.

איך זה עובד? ברגע שמשתמש מגיע ליד נקודת נגישות, מושמעים לו באפליקציה מיקומו – למשל, "הנך בכניסה הראשית", ומידע אודות המקום שבו הוא נמצא – לדוגמה, "שעות הפתיחה הן…". האפליקציה יכולה לכוון אותו לכל כיוון שאליו הוא מצביע ולהשמיע לו מידע על מקום זה. בנוסף, היא מאפשרת יצירת קשר עם הגורם האמון על תחום הנגישות במבנה, לקבלת סיוע נוסף, במידה שיש צורך.

מפתחי האפליקציה, עידן מאיר וגיל אלגרבלי, משתמשים בטכנולוגיית ה-iBeacon מבית אפל (Apple), שמאפשרת לזהות את מיקומו המדויק של המשתמש בתוך מבנים – גם כשאין קליטת לוויינים ורכיב ה-GPS לא פעיל.

האפליקציה תסייע ללקויי הראייה להתמצא במרחב, תכוון אותם בזמן הטיול בתוך הקניון, למשל, תמקם אותם ביחס לחנות שאליה הם רוצים להגיע, תאפשר להם להזעיק עזרה במקרה הצורך ובאמצעותה הם יוכלו למעשה להתנהל עצמאית בקניון, ללא עזרת מלווים.

"קרוב ל-500 נקודות נגישות בארץ"

"אנחנו רואים בעשייה שלנו שליחות", אמר מאיר. "כ-27 אלף איש בישראל הם בעלי תעודת עיוור והודות לפתרון שפיתחנו, ניתן יהיה להנגיש עבורם כל מקום ציבורי שכל אחד מאתנו מבקר בו – אוניברסיטאות, קניונים, בתי חולים או כל מוסד אחר. כחלק מתהליך העבודה שלנו, אנחנו מבצעים אינספור בדיקות עם עיוורים ולקויי ראייה, שנרתמים בהתלהבות בכדי לסייע לנו".

אפליקציה מנגישה. Right-Hear

אפליקציה מנגישה. Right-Hear

לדבריו, "נכון להיום יש קרוב ל-500 נקודות נגישות שמותקנות בעשרות מקומות בארץ ובעולם, ביניהן באוניברסיטה הפתוחה, בעיריית רעננה, בקניוני עזריאלי ובמכון ויצמן. ההצלחה המשמעותית ביותר שלנו היא הפידבק החיובי והחם שאנחנו מקבלים מהמשתמשים".

בעתיד הקרוב מתכננים מאיר ואלגרבלי להוסיף למוצר כמה פיצ'רים שלדבריהם עתידים לשפר אותו באופן משמעותי – "החל מדו"חות אנליטיים וכלה בפיצ'רים חברתיים, שיאפשרו הנגשה מלאה".

האם יש הענות מצד הגורמים השונים בתעשייה למוצר?
"לשמחתנו, Right-Hear זוכה לתהודה חיובית בתעשייה – הן בשוק הישראלי והן בשוק האמריקני. אנחנו בקשר עם כמה גורמים גדולים בארצות הברית, שחלקם מבצעים פיילוטים ראשוניים וחלק כבר עברו לפריסה בהיקף גדול".

בעוד כחודש צפויה Right-Hear להשיק את האפליקציה באופן רשמי ומאיר מבטיחים ש-"כחלק מאירוע ההשקה נפרסם כמה שיתופי פעולה משמעותיים שעשינו בתקופה האחרונה עם חברות וגופים שכל ישראלי מכיר".

להתמצא במרחב – גם בלי חוש הראייה Reviewed by on . התמצאות במרחב הציבורי היא לא תמיד דבר קל. מדי פעם אנחנו נכנסים למקום ולא יודעים איפה נמצאים המעליות או השירותים, לאן לגשת ואת מי צריך לשאול. הדבר לא קל על אחת כ התמצאות במרחב הציבורי היא לא תמיד דבר קל. מדי פעם אנחנו נכנסים למקום ולא יודעים איפה נמצאים המעליות או השירותים, לאן לגשת ואת מי צריך לשאול. הדבר לא קל על אחת כ Rating: 0

הגיבו