תוכן פרסומי
ראשי » כללי » הגעה ל-5,000 הסמכות CRISC

תוכן שיווקי


הגעה ל-5,000 הסמכות CRISC

פורסם ב-27 בפברואר 2011
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עשרה חודשים לאחר תחילת התכנית הייעודית למוסמך בסיכונים ובקרת מערכות מידע CRISC (מבוטא "See Risk") של האגודה הבינלאומית לביקורת ואבטחת מידע (ISACA), הוענקה הסמכת ה-5,000. תוכנית דור המדבר פתוחה עד 31 במארס 2011, ומאפשרת לאנשי מקצוע מנוסים לקבל את הסמכת CRISC (מבוטא "See Risk"), ללא עשיית מבחן מקדים.

כדי לקבל את ההסמכה באמצעות תוכנית זו, על המועמד לספק הוכחה שיש לו לפחות 8 שנות ניסיון בתחום ה-IT או ניסיון עסקי הכולל מינימום של 6 שנות ניסיון במצטבר בכל חמשת התחומים של CRISC, כמפורט להלן:

•    זיהוי והערכה של סיכונים
•    מענה לסיכונים
•    ניטור סיכונים
•    עיצוב והטמעה של בקרות מערכות מידע
•    ניטור ותחזוקה של בקרות מערכות מידע

ומינימום של 3 שנות ניסיון בכל אחד משלושת התחומים הראשונים (זיהוי והערכה של סיכונים, מענה לסיכונים וניטור סיכונים).

ISACA כוננה את הסמכת CRISC עקב הביקוש המשמעותי בשוק להסמכה המכירה בניסיון בתחום הסיכונים והבקרות. העוסקים בתחום יוכלו להתהדר בתעודה אשר תאשר את יכולתם המוכחת בזיהוי, הערכה, יישום, ניטור עיצוב והטמעה של בקרות מערכות מידע, ומנגד מעבידים יוכלו להרוויח מהדרך הנוחה לזהות את אותם מקצוענים העוסקים בתחום.

מתחילת אפריל 2010, מועמדים מיותר מ-83 מדינות הגישו את מועמדותם להסמכה במסגרת תוכנית דור המדבר. המועד האחרון להגשה הינו 31 במארס 2011. לדברי רו"ח גיא מונרוב, שותף בחברת הייעוץ אלקלעי מונרוב ושות' AlMo וחבר הנהלת האיגוד הישראלי לביקורת ואבטחת מערכות מידע והאחראי על קידום ההסמכה באיגוד "CRISC תהפוך להסמכה המובילה בעולם ובישראל, הראיה לכך שתוך זמן קצר מאד רכשו את ההסמכה 5,000 מקצועניים מרחבי העולם ובישראל למעלה מ-55 מקצועניים בתחום", רו"ח מונרוב מוסיף ומדגיש "נצלו את פרק הזמן שנותר לתוכנית "דור המדבר" ללא צורך בביצוע בחינה והגישו גם אתם בקשה לקבלת ההסמכה היוקרתית אשר תעיד על יכולתכם המקצועית בתחום".

לדברי דניאל מאיר, נשיא לשעבר של האיגוד הישראלי לביקורת ואבטחת מערכות מידע, וחבר הנהלת האיגוד ויו"ר ועדת הסמכות "ISACA גם מספקת את שלוש ההסמכות אשר מוכרות ברחבי העולם ע"י חברות העוסקות בתחום, כמפורט להלן:

•    CISA – Certified Information System Auditor – כיום ישנם 75,000 בעלי הסמכה זו בעולם.
•    CISM – Certified Information Security Manager – כיום ישנם 13,000 בעלי הסמכה זו בעולם.
•    CGEIT – Certified in the Governance of Enterprise IT – כיום ישנם 4,000 בעלי הסמכה זו בעולם.

לדברי רו"ח דורון רונן, נשיא האיגוד הישראלי לביקורת ואבטחת מערכות מידע, "הערכת ISACA עם ההכרזה על ההסמכה החדשה התממשה, ואכן הסמכה זו כבר עקפה את הסמכת ה CGEIT הותיקה ממנה, והיא צפויה לעקוף במהירות גם את הסמכת ה CISM, ויש סיכוי רב שהיא תשתווה  להסמכת CISA שנחשבת כיום להסמכה המובילה והוותיקה ביותר של ISACA". רו"ח רונן מסר, כי "ההסמכה החדשה משלבת חלקים מתחומי שלוש ההסמכות הוותיקות ממנה, והיא מיועדת למגוון נרחב של בעלי תפקידים בארגון ומחוצה לו: מנהלים, אנשי כספים, אנשי IT, מבקרים, ויועצים".

בשל הביקוש הרב, האיגוד הישראלי לביקורת ואבטחת מערכות מידע מקיים ביום ראשון 6.3.2011 בין השעות 16:00-17:45, מפגש רביעי במספר לסיוע במילוי טופסי ההרשמה להסמכת CRISC – מוסמך בסיכונים ובקרת מערכות מידע. המפגש יתקיים במשרדי אלקלעי מונרוב ושות' AlMo, חדר ישיבות, קומה 4, החילזון 6, רמת גן. הרשמה למפגש – במזכירות האיגוד בטלפון 03.6910093

הגעה ל-5,000 הסמכות CRISC Reviewed by on . עשרה חודשים לאחר תחילת התכנית הייעודית למוסמך בסיכונים ובקרת מערכות מידע CRISC (מבוטא "See Risk") של האגודה הבינלאומית לביקורת ואבטחת מידע (ISACA), הוענקה הסמכת עשרה חודשים לאחר תחילת התכנית הייעודית למוסמך בסיכונים ובקרת מערכות מידע CRISC (מבוטא "See Risk") של האגודה הבינלאומית לביקורת ואבטחת מידע (ISACA), הוענקה הסמכת Rating:

הגיבו


!!!!